hír
Egyszerre két nemzetközi közönségnek is bemutatkozik Lichter Péter és Máté Bori egész estés kísérleti filmje, A horror filozófiája: a független,…
továbbmagazin
Ahogy az elmúlt években, idén is lehetőséget kapnak a fiatal magyar filmesek debütáló alkotásaik megvalósítására. A Filmalap Inkubátor-programjának…
továbbhír
Négy díj a magyar SZFE-s diplomafilmnek: Reisz Gábor VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című rendezése a zsűri különdíját és a közönségdíjat…
továbbhír
Reisz Gábor kiemelkedő sikerű diplomafilmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan indul a november 21-én kezdődő 32. torinói filmfesztivál…
továbbhír
Nemes Jeles László Iris című filmterve nyerte a torinói filmfesztivál hivatalos programjaként megrendezett Script&Pitch elnevezésű rangos…
továbbhír
Az NKA Mozgókép Szakmai Kollégiuma döntött dokumentumfilmek befejezése, filmes rendezvények szervezése, filmklubok szervezése, gyerekfilmes…
továbbhír
A torinói filmfesztiválon láthatja először Olaszország közönsége Hajdu Szabolcs Bibliothéque Pascal című filmjét - tudatta a Magyar Filmunió. Az…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié